İnsancıkları İnsanlara Şikâyet Ediyorum

Kafkas haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammet Şamil Kakça’nın, “İnsancıkları İnsanlara Şikâyet Ediyorum” yazısı:

İnsancıkları İnsanlara Şikâyet Ediyorum
  • 04 Ocak 2018, Perşembe 17:13

İnsancıkları İnsanlara Şikâyet Ediyorum

KAFKAS HABER AJANSI

Kafkas haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammet Şamil Kakça’nın, “İnsancıkları İnsanlara Şikâyet Ediyorum” yazısı:

Bazı insanlar vardır ki zihinlerinde oluşan olumsuz yargıları iş makineleri, dinamitler ve nükleer silahlar ile dahi yıkamazsınız. Lidere ön yargı şahsa ön yargı ülkeye ön yargı gibi..

Nice ön yargıları değişmez ve düzelmez insanlar ve kesimler vardır ki ağzınızla kuş tutsanız, yıllarca köle olsanız da bunlara yaranamazsınız. Onlara altından yollar yapsanız neden elmastan yapmadınız diyerek tenkit ederler.

Nice kesimler vardır ki kendi ırkından fikrinden ve yolundan gitmeyen karşıt görüşleri takdire layık alkışa değer işlerini görmezden gelip inkâr ederler. Ay’a gitseniz neden mars a gitmediniz diyerek itiraz ederler.

Bazı kafalar var ki atomu parçalarsın ama onların ön yargılarını parçalayamazsın. Çünkü onların ön yargıları ve peşin hükümleri dağlar kadar büyük, ovalar kadar geniş, elmaslar kadar serttir. Lokmayı getirip ağzına kadar soksan beni mi boğacaksın der.

Vay o ölçüsüz, orantısız ve kararsız insanlar ve toplulukların haline ki, mesnetsiz, temelsiz, delilsiz iddialar ile masum, günahsız ve suçsuz insanları zan ve töhmet altında bırakır da bu hal yüzünden vicdanları sızlamaz.

Görmediniz mi hakikate kör ,gerçeklere miyop gözleri.. Safında kendine yoldaş olan şeytan ahlaklı adamı melek görürken karşısındaki karşıt görüşteki meleği ise şeytan suretinde görür.

Nice tiyatroluk adamlara rastlarsın ki ağzında Marlbora sigara, altında iki yüz bin liralık Audi araba,  üzerinde tapulu bir milyarlık villa vardır. Ama ülkenin gidişatı kötü rolünü oynar. Aslında asıl derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Bazı gurur kibir abidesi insanlar ve kesimler vardır ki, tek doğru, tek haklı, tek hata yapmaz, tek yanlış yapmaz onlardır. Sanırsınız bu adamlar peygamber gibi masum ve günahsızdır.

Nice nice güleyim mi ağlayayım mı insanlara rast geliyorsunuz ki sanırsınız bunlardan başka vatanperver milliyetperver hamiyetperver yok. Her kes hain bir onlar vatansever ve hamiyetperver.

Öyle insafı ve vicdanı kör insanlara rastlarsın ki, onlara hangi hizmeti yaparsan yap, hangi ihsanı iyiliği ve güzelliği yaparsan yap, mutlaka onlara bir eksiklik ve yamukluk verir. O işlere bir ayıp kılıfı bulup geçirir.

Bazı insanlar ve kesimler vardır ki ideolojik nefret ve körlük yüzünden kendisiyle aynı görüşü paylaşmayanların yaptığı icraatları ve projeleri asla takdir etmez. Çünkü düşmanlık ve hırs gözünü kör etmiştir. Görmez işitmez ve duymaz.

Şahit olmadın mı kendine kutsiyet atfedip insanlardan tazim hürmet saygı bekleyenlere. İşte onlar huzurdan kovulmuş ve taşlanmış şeytanın kardeşleridir.

İnsanı hayrete düşüren o insanlardır ki Kuran bilmez, din bilmez, İslam bilmez, hüküm bilmez, kıyas bilmez ama konuşunca mangalda kül bırakmaz, başımıza fetvacı ve allame kesilir.

Kendisini nimetten sayan o insanlar yok mu, kendi fikir ve düşüncesinde olmayan insanları aşağılayıp küçümsemekle kalmaz üstüne üstlük birde hakaret eder.

Akıl göçü yaşayan nice kesimler var ki, değer bulduğu ve saygı gördüğü halkı, sırf seçiminden ve tercihinden dolayı aşağılar ve incitir.

Nice vicdanı hak tartmayan, bakış açısı bulanık zihniyetli kişi ve kesimler vardır ki, maaşlarını on milyar yapsanız, altlarına yüz milyarlık arabalar verseniz, iki yüz elli milyarlık ev tahsis etseniz yine de düşmanlıklarından geri adım atmaz ve sizi karalamaya devam eder. Gidiş iyi değil ülke her gün daha da kötüye gidiyor teranelerine devam eder.

Nice niyeti pis ve bozuk kişiler ve kesimler gördüm ki, onlar için yaptığın hayrı şer, iyiliği kötülük, hizmeti nikmet, gayreti abesiyet olarak görürler. O pis niyetleri ile elması kömüre çevirirler.

Aklı fikri güdük kesimler ve insanlar yok mu onlardır yalanları ve iftiraları ve ölçüsüz eleştirileri ganimet bulmuş gibi alıp başkalarına noktasına virgülüne dokunmadan aktarıp zulme yalana iftiraya ortak olanlar.

Cafeler ve restoranlar ağzına kadar dolu olsa da, alışveriş merkezleri tıka basa çalışsa da, marketler takır takır işlese de, seksen milyon nüfusta yüz milyon telefon bulunsa da, her kapıda bir araba bulunsa da, konutlar ekmek peynir gibi satılsa da aristokratlara göre ülkenin durumu hiç iye gitmiyor. Ah insanlar ve insancıklar..

Allah bizleri gerçekleri görmek istemeyen körlerden,

Hakkı duymak istemeyen sağırlardan,

Doğruları söylemekten çekinen dilsizlerden,

Hakikatleri anlamak istemeyen ahmaklardan,

İnkârı adet edinmiş nankörlerden,

Olayların iç yüzünü fehm ve idrak edemeyen gafillerden

Nerede duracağını ne konuşacağını bilmeyen kendini bilmezlerden

Batıl ve bozuk düşüncelere müşteri olan safdillerden,

Aklını kullanmayıp kendisine yük eden akılsızlardan,

Kar ve zararı, hayır ve şerri hesap edemeyen cahillerden,

Gerçekleri ters düz eden iftiracılardan,

Toplumu aldatıp ifsat eden fasıklardan

İftira ve hakareti kendisine meslek edinmiş müfterilerden,

Haklının değil güçlünün yanında yer alan belamlardan,

Çıkar ve menfaatini kendisine mabud ittihaz etmiş eblehlerden eylemesin. Âmin.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık